Mesut Ayvaz

1989 Adıyaman doğumlu olan Mesut Ayvaz, lise öğrenimini Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesinde tamamladı. Resime olan sevgisini ve ilgisini sürekli kendisini geliştirmek için kullanan Mesutt Ayvaz, lise bittikten sonra iki yıl boyunca duvar resimleri yaparak sanatını yaşadığı kentin sokaklarına yansıtmıştır. Bu ilgisini yüksek öğrenim ile perçinlemek isteyen dövmeci, 2009 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim öğretmenliği bölümünü kazanmıştır.

 

2014 yılında üniversite öğretiminin ardından Eskişehir dövme sanatçısı olmaya karar veren Mesut Ayvaz, ustalık belgesini alarak dövmecilik kariyerine başlamıştır. Küçük yaşlardan beri süren resim yeteneğini hem kendi açtığı Mesut Ayvaz Tattoo & Art'da hem de özel hayatında çizdiği tablolarla sürdüren dövme sanatçısı her iki alanda da önemli başarılara imza atmıştır.

 

Eskişehir dövmeci olarak kentin aranan isimlerinden biri olduğu sırada resimleri de birçok sergide yerini almıştı. Asıl mesleği olan Öğretmenliği, çok sevdiği işini başka öğrencilerine anlatarak, çeşitli eğitimler vererek sürdürmüş ve adını Eskişehir dövmeci Mesut olarak duyurmayı başarmıştır.